‘BİLİMSEL‘ YAHUDİ NEFRETİ

Alman bilimsel kesimi, sahte-bilimsel fikirleri, çoğunluğa katılmak için destekliyordu. Teoriye göre, Yahudi özellikleri, bilimsel olarak belirlenebilirdi. Birçok Alman, kendini temize çıkarmak için, Yahudi genlerini taşıyıp taşımadığını kontrol ettiriyordu. Vitrinlerde insanın kafasına geçirilebilen yeni bir alet göze çarpıyordu. Aleti takınca, bir insanın Yahudi mi ,Ari mi olduğunun kesin olarak belirenebileceği garanti edimişti. Yahudi kafaları yuvarlak ve şişman, Arilar’in ki ise dar ve inceydi. Herkes birkaç marka bunu satın alabilirdi.

Nazi çocuk hikayesi-:Bir Yahudi’yi Nasıl Tanıyabilirsiniz?

Bugün, Mr. Birgmann’ın 7. Sene Sınıfında bir canlılık var. Öğretmen, Yahudiler hakkında konuşuyor. Mr, Birgmann, tahtaya bazı şekiller çizmiş ve bunlar ,herkesin inanılmaz ilgisini çekmiş. Sınıfın en tembel öğrencisi, ‘ Horlayan Emil ‘ bile uyumuyor, başka birşeyle ilgilenmiyor ve pür dikkat öğretmeni dinliyor. Mr. Birgmann, iyi bir öğretmen ve tüm öğrenciler de onu sever .Hele Yahudiler hakkında konuşmaya başladı mı ona bayılırlar. Mr Birgman bu işi iyi yapar, çünkü her anlattığını gerçek hayattan alır ve öyle bir kelimele döker ki günün en zevkli saati ‘ Yahudi Saati ‘ haline gelir. Mr Birgmann , saate bakar:

“ Öğlen oldu çocuklar. Şimdi önceden öğrendiklerimizin bir özetini yapmalıyız. En son neler konuşmuştık?

Herkes parmaklarını kaldırır ve Mr Birgmann da , ön sırada oturan Karl Scholtz’a söz verir.

“ Yahudiler’i nasıl tanıyacağımzı öğrenmiştik.. “

“Güzel! Peki biraz daha açar mısın?’

Küçük Karl, ayağa kalkar ve tahtadaki şekilleri göstererk devam eder:

“ Yahudileri, burunlarından tanımak çok kolaydır. Burunları, ‘6’ sayısına benzer ve ‘Yahudi altısı ‘ denir. Yahudi olmayan bazı insanların da kemerli burnu vardır fakat onlarınki yukarı döğru kıvrılmıştır, aşağı doğru değil . Böyle burunlar kanca burun veya kartal burundur, Yahudi burnuyla alakası yoktur .”

“ Çok doğru!” der öğretmen . “ Fakat, Yahudiler’i tanımanın tek yolu burunları değildir.”

“ Yahudiler’i dudaklarından da tanıyabiliriz.Dudaklar genellikle kalındır. Alt dudak, dışarı doğrudur. Gözleri de farklıdır. Gözkapakları daha etli ve kalındır. Uyanık ve delici bakışlara sahiptir. Gördüğünüz an ikiyüzlü bir insanla karşılaştığınızı anlayabilirsiniz.”

Öğretmen sınıfın en çalışkanı Fritz Müller’i tahtaya kaldırır. “ Yahudiler, genelde ufak – orta yapılıdırlar. Genelde bacakları ve kolları kısadır. Eğri bacaklı , düztabandırlar. Suçlularınki gibi geniş ve eğri alınları vardır. Zaten Yahudiler suçlu insanlardır. Saçları çoğu zaman koyu ve zencilerinki gibi kıvırcıktır. Kulakları da çok büyüktür, tıpkı kahve fincanının kulbu gibi!”

Öğretmen diğerlerine döner:

“ Çocuklar dikkat edin. Neden Fritz konuşurken “genelde ufak,  genelde bacakları eğri, saçları çoğu zaman …“ şeklinde konuşuyor?”

En arka sıradaki güçlü yapılı Heinrich Schmidt cevap verir:    “Tüm Yahudiler, bu özelliklerin hepsini bulundurmayabilir. Bazılarının eğri burnu yoktur, sadece kulakları çok büyüktür. Bazıları ise düztaban değildir ama Yahudi gözlerine sahiptir. İlk bakışta anlaşılmayabilirler, hatta içlerinde sarışın olanları bile olabilir. O yüzden çok dikkatlice bakmalıyız. O zaman anlayabiliriz. “

“Çok güzel” der öğretmen, “ Evet şimdi de Richard buraya gelip Yahudileri ayırmanın yollarından bahsetmeye devam edebilir.”

Güleç yüzlü sarışın Richard, tahtaya kalkar: “Bir Yahudi haraket ve davranışlarından da anlaşılabilir. Yahudi kafasını sürekli ileri geri sallar. Yürüyüşü de bir gariptir, sağa sola sallanır. Konuştuğu zaman el hareketleri yapar. Sesi de gariptir, sanki burnundan konuşur. Kötü, tatlımsı bir kokusu vardır. Burnunuz iyi koku alıyorsa, bir Yahudi’yi kokusundan da tanırsınız”.

Öğretmen tatmin olmuştu.

“ İşte böyle çocuklar. Dikkatli olun! Eğer okuldan çıktığınızda bunları aklınızda tutup dikkat ederseniz, Yahudiler sizleri aldatamaz!”

Öğretmen tahtanın arkasını çevirir ve öğrencilerden biri de tahtada yazan şiiri okur:

Bir Yahudi’nin yüzünden,

Kötü şeytan bize konuşur

Her bir ülkede

Bulaşıcı bir Veba olan şeytan Yahudiler’den kurtulalım

Yeniden neşeli ve mutlu olalım

Tüm gençler savaşmalı

Bu şeytanları aldatmalı !

Bu zamana kadar, özellikle Almanya’da , Yahudiler, özgürlük ve vatandaşlık haklarında inanılmaz kazançlara sahip olmuştu.

Almanya, yüzyılın her gelişim alanında ön plandaydı. Eğitim, bilim, teknoloji, akla gelebilecek her alanda Almanya oradaydı. Ve Yahudiler de en önde yer alıyorlardı.

1901’den 1933’e kadar Nobel ödülü kazanan 37 Alman ‘ın 11 ‘i Yahudiydi. İlk 3 atom bombası Yahudiler tarafından geliştirilmişti – Hitler’in kovduğu Teller, Einstein ve  Oppenheimer.

Almanya, hiçbirzaman bu bombayı üretmedi, ama savaş zamanında bu herzaman endişe konusu olmuştu. Almanya, araştırma alanında, her ülkenin yıllarca önündeydi ve Heisenberg’e de sahipti. Herkes, eğer atom bombasını üretecek biri varsa, onun Hisenberg olacağının söylüyordu. Savaş sonunda, Naziler'in neden hiç atom bombası yapmadıkları ortaya çıktı: Nazi, silahlanma bakanı Speer, Hitler’in atom fiziğini ‘ Yahudi Fiziği ‘, ‘ Yahudi Bilimi’ olarak değerlendirdiğini açıklamıştı. Bu alan Yahudiler tarafından ‘kirletildiğinden’  ,Almanya’da hiçbirzaman nükleer bir program geliştirilmemişti.