Vaethanan

ÖzetMoşe her ne kadar Yeoşua'nın kendisinden sonraki lider olarak seçilmesinden memnunsa da, buna rağmen Erets-Yisrael'e özgü mitsvaları yerine getirebilmek için buraya girmesine izin verilmesi konusunda dua eder. Ancak Tanrı bu isteği kabul etmez. Moşe Bene-Yisrael'e Sinay'daki eşsiz tecrübelerini hatırlatır.

Haftanın Peraşası Bülteni

Moşe, Bene-Yisrael'e, kendisinin Erets-Yisrael'e girmesine izin vermesi için Tanrı'ya nasıl yalvardığını, Tanrı'nın bunu reddettiğini ve bunun yerine bir dağa çıkıp Erets-Yisrael'i görmesini söylediğini anlatır...

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Popüler yazar ve TED konuşmacısı Simon Sinek, kısa bir süre önce The Infinite Game (Sonsuz Oyun) başlıklı bir kitap yayınladı.

aile perasasi

BU HAFTANIN PERAŞASINDAN

Bazı işler bize o kadar zor görünür ki, pes etmeyi düşünürüz. Ama Tora, bizlere böyle zamanlarda bile dayanmamız gerektiğini öğretir.

Talmud Tora Çoçuk Peraşası

Manzara o kadar etkileyiciydi ki, Dani ve Dina hemen yanı başlarında duran ve tüm içtenliğiyle Tanrı’ya dua eden adamı bile fark edememişlerdi.

“Bu harika! Buradan Erets Yisrael’in tamamını görebiliyoruz” dedi Dina heyecanla.

Zaman tüneli bu sefer iki kardeşi bir dağın tepesine getirmişti. Moşe Rabenu da oradaydı. Erets Yisrael’e girmeye hak kazanmak için yaptığı tüm dualar cevapsız kalmıştı. Fakat Tanrı, ona, bir dağın tepesinden tüm Erets Yisrael’i ve gelecekte yaşanacak tüm olayları göstermişti.