Vayakel

Özet Moşe, Yisrael halkını toplar ve Şabat'a uyma emrini onlara tekrarlar. Sonra Tanrı'nın, Mişkan'ın yapılması ile ilgili talimatlarını iletir.

Haftanın Peraşası Bülteni

Moşe, Yisrael halkını toplar ve Şabat'a uyma emrini onlara tekrarlar. Sonra Tanrı'nın, Mişkan'ın yapılması ile ilgili talimatlarını iletir...

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Melanie Reid, The (London) Times gazetesinde düzenli olarak köşe yazıları yazan bir gazetecidir. İki eli ve iki ayağı felçli olmasına rağmen, alaycı bir kendine acımazlıkla, haftalık makalelerini Spinal Column başlığı altında yazar. 4 Ocak 2020’de, kocasıyla kendisinin, yaşadıkları İskoçya köyündeki diğer insanlarla birlikte çok eski bir hanı satın alıp, onu mahallenin ortak malı olarak bir bar ve halkevine dönüştürmelerinin öyküsünü anlattı.

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

aile perasasi

BU HAFTANIN PERAŞASINDAN

Vermek hakkında yanlış fikre kapılmak kolaydır. Veren kişinin, alan kişiye yardım ettiği sanılsa da aslında durum tam tersidir. Vermek, bu dünyada olmamızın esas sebeplerinden biridir. Bir insan verince, hayatında tadabileceği en güzel duygulardan birini tatmış olur.

Talmud Tora Çoçuk Peraşası

Çölün ortasında kuzuların melemeleri duyuluyordu.

Dina ve Dani seslerin geldiği yönde yürüdüler; ta ki bir koyun sürüsüne rastlayana kadar.

Kuzuların hemen yanı başında bir grup kadın oturmuş örgü örüyorlardı. Dina merakla, "Ne yapıyorsunuz? Ne örüyorsunuz?" diye sordu.