Bo

Özet Mısır'da gerçekleşen on belanın son üç tanesi aktarılmaktadır: Bir çekirge istilası, tüm ürünleri ve bitki örtüsünü tüketir, koyu ve elle dokunulabilir bir karanlık, ülkeyi etkisi altına alır ve Nisan ayının 15'i gece yarısını vurduğu sırada Mısır'ın tüm behorları ölür.

Haftanın Peraşası Bülteni

Mısır’da gerçekleşen on belanın son üç tanesi aktarılmaktadır:

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Bazı zamanlarda başkaları bizi bizden daha iyi tanır. 2000 yılında bir İngiliz Yahudi araştırma enstitüsü, Britanya’daki Yahudilerin dini bir cemaat olarak değil, etnik bir grup olarak tekrar tanımlanması gerektiği şeklinde bir teklifte bulunmuştu. Bunun aslında bariz bir şey olması gerektiğini söyleyense, Yahudi olmayan bir gazeteci, Abdrew Marr olmuştu. Şöyle demişti: “Tüm bunlar sığ sudur; ve içinde yürüdükçe daha da sığlaşmaktadır.”

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

aile perasasi

Tora Bölümü: Bo

BU HAFTANIN PERAŞASINDAN
Hepimizin mutluluğumuz için gerekli olduğunu düşündüğümüz bir takım şeyler vardır. Ancak bunlardan bazıları, bizim sandığımız kadar gerekli ya da güçlü olmayabilir. Bazen bu bağımlılıklar insanı sınırlayabilir, gerçek potansiyeline ulaşabilmesine engel olabilir.

Talmud Tora Çoçuk Peraşası

Şalom Haverim,

Merhaba Arkadaşlar,

Kumbarama her baktığımda ve Hanuka'dan bu yana biriktirdiğim parayı düşündüğümde, aklımdan "Bu parayla ne yapmalıyım?" diye geçiriyordum.

Belki bu konuda 100. kez anneme danıştım.

Ablam Dina, "Yeter artık para konuştuğun" diye çıkıştı. Dina, Hanuka'dan beri topladığı para ile çoktan güzel bir Şabat mumluğu almıştı bile.