Vaera

Özet Tanrı, Moşe ile temasa geçer. "Dört kurtuluş sözü" ile, Bene-Yisrael'i Mısır'ın yükü altından çıkaracağına ve Mısırlılar'ın köleleştirici işlerinden serbest kılacağına, büyük bir güç gösterisi ve sert yargılar eşliğinde Yahudiler'i özgürlüğe kavuşturacağına ve Sinay dağında onları Kendisi'ne Halk olarak alacağına söz verir.

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Bu haftaki peraşada, henüz ilk bela bile Mısır’ı vurmuş değilken, Tanrı, Moşe’ye şöyle demektedir: “Paro’nun kalbini sertleştireceğim ve Mısır’da mucizevi işaret ve harikalarımı çoğaltacağım” (Şemot 7:3)

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

aile perasasi

Tora Bölümü: Vaera

BU HAFTANIN PERAŞASINDAN
Herkes takdir edilmeyi sever. Biraz düşünürsek, etrafımızda bizim beğenimizi ve takdirimizi kazanmış bir çok insanın olduğunu da fark ederiz. Bizlere her an yardımcı olan yakın insanlar vardır.

Talmud Tora Çoçuk Peraşası

Şalom Haverim,

Merhaba Arkadaşlar,

Bir keresinde öğretmenimiz Tefila'nın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Bu yüzden, Tefila'da konsantre olunması ve her kelimenin tek tek söylenmesi ve başka şeylerle uğraşılmaması gerektiğini söylemişti.

Öğrencilerden bir tanesi, "Bizim dualarımız eksik mi yani?" diye çıkıştı.

Aynı öğrenci başka bir seferinde, arkadaşımız düşüp yaralandığında da "Takılmayın, birazdan geçer; hiçbir şeyi kalmaz..." demişti.