Mikets

ÖzetYosef'in, içki ve unlu mamuller sorumlularının rüyalarını doğru olarak çözümlemesinin ardından iki yıl geçmiştir. Paro iki rüya görür. Bu rüyaları açıklama denemelerinden tatmin olmaz. İçki sorumlusu Yosef'i hatırlayınca Paro'nun emri ile Yosef hapishaneden çıkarılır. Rüyaları dinler; bunların yakında yedi sene bolluk ve ardından yedi sene ağır bir kıtlık olacağına işaret olduğunu belirtir.

Haftanın Peraşası Bülteni

Yosef'in köleliği, Paro'nun ilginç bir rüya görmesi ile son bulur...

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Mikets peraşası Tora’daki en ani ve kökten dönüşümü temsil eder. Yosef bir gün içerisinde sıfırdan kahramana dönüşür; unutulmuş, mahzun tutsak olmaktan çıkar ve ülkenin ekonomisinden sorumlu en güçlü insan, Mısır’ın Kral naibi olur.

Rav Sacks ile İnancı Peraşada Bulmak

Talmud Tora Çoçuk Peraşası

Şalom Haverim,

Selam Arkadaşlar,

Hanuka tatili için size de çalışma kitapçığı verdiler mi?

Aslında Hanuka'da öğrenip kendimi geliştirmeye devam edeceğim için mutluydum; ta ki soruların zor olduğunu görene kadar. Peraşa ile ilgili soruları anlamamıştım ve matematikte, bazı problemleri nasıl çözeceğimi bilemiyordum.

aile perasasi

BU HAFTANIN PERAŞASINDAN

Bu haftanın Peraşasında Yosef, Paro'nın rüyasından geleceği görür ve dünyayı kıtlıktan kurtarır. Hiç birimiz böyle bir şey yapamayız ancak, hepimizin geleceği görme yeteneği vardır. Nasıl mı? 'İleriye bakıp" neyin yaklaşmakta olduğunu görebiliriz.