Doğru cevabı almak için, doğru soruyu sorun.
11 AdarI 5779 :: 16 Şubat 2019             

Haftanın Bilgileri


10 Şub 2019 - 16 Şub 2019

5 Adar 5779 - 11 Adar 5779

İstanbul

Şabat Başlangıç :
(Kabalat Şabat)

18:24

Şabat Bitiş :
(Motsae Şabat)

19:05

İzmir

Şabat Başlangıç :
(Kabalat Şabat)

18:28

Şabat Bitiş :
(Motsae Şabat)

19:19

Haftanın Peraşası

Tetsave

Miss Persia Yazdır

Ester, Ahaşveroş'un önüne getirilir. "Esareti" sebebiyle fiziksel olarak çok şey kaybetmiş olsa da, Ahaşveroş kendisini çok güzel bulur. Hatta beğenisi, Ester'den daha iyisini bulamayacağını düşünecek derecede yüksektir.

Ester'den sonraki kadınlara bakmayı bile gereksiz bulur ve hemen Ester'in kafasına tacı yerleştirerek onu kraliçe ilan eder. Ahaşveroş, yeni kraliçeden oldukça memnundur; Vaşti'nin yerini tam olarak dolduracak birini bulmuştur. Ester'in sessiz kalarak geçmişi hakkında konuşmaması da bu durumu değiştirmez. Ahaşveroş yeni kraliçenin onuruna bir parti düzenler. Ester'in mensup olduğu millete de bir jest yapmak ister; fakat bunu bilmediği için, imparatorlukta genel bir vergi affı ilan ederek, Ester'in halkının da dolaylı olarak da olsa ödüllendirilmesini sağlamaya çalışır.

Ahaşveroş kalan kızları evlerine göndererek Ester'e, artık onlara ihtiyacı olmadığı konusunda bir mesaj verir. Ester tüm saray tarafından en üst düzeyde saygı görmektedir. Fakat Mordehay Ester için hala çok endişelidir. Ester'in tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ve güvende olduğu konusunda emin olmak için, sürekli olarak sarayın kapısında durmaktadır. Ester'in, geçmişi konusunda açıklama yapmaması konusundaki isteğinde de inat etmekte, Ester de bu isteğe uymaktadır.

 
Ekle: facebook Ekle: twitter

Gelecek Bayram


PURİM

Günün Öğretisi

Taraf Tutucu Olma Taraf Tutucu Olma

Kendini Geliştirmenin Yolları

İÇİNİZDEKİ REHBERİ KULLANIN İÇİNİZDEKİ REHBERİ KULLANIN

Miladi Takvimi Çevir


    

İbrani Takvimi Çevir